Traktörler hakkında bilgiler, traktör fiyatları, servisleri, bayiler, ikinci el, 2. el fiyatlar, satış, resimleri, yedek parça, Erkunt, Tafe, Tümosan, LS, Massey Ferguson

Son Haberler

Resimler

Traktör Fiyatları

New Holland

Ucuz Traktörler

Enter Traktör

havuç ve pancar için Erkunt traktör

Çanakkale’nin merkeze bağlı Tevfikiye köyünde Erkunt Traktör Sanayi A.Ş tarafından havuç, pancar ve patates üreticilerine özel üretilen traktör modelleri ilk kez satışa sunuldu. Dünya Çiftçiler Günü, dolayısıyla düzenlenen etkinlikte konuşan Erkunt Traktör Sanayi Genel Müdür Yardımcısı Fahrettin Gökşin, 2 modelle başladıkları traktör üretimi, Türkiye’nin ihtiyacına göre yönlendirerek bugün 20 modele ulaştırdıklarını belirtti.

Yüzde 85’ini ihraç ediyor

Gökşin, 1954 yılında üretim faaliyetlerine başlayan Erkunt Traktör Sanayi’nin, bugün 1.400 işçinin çalıştığı bir döküm devi olduğunu ve yaptığı üretimin yüzde 85’ini yurt dışına satan bir firma olduğunu ifade etti. Firmanın, 6 yıl önce "Tarım ülkesi olan Türkiye’de, neden Türkiye’nin kendi markası olan traktörü olmasın" düşüncesiyle, traktör imalatına karar verdiğini belirten Gökşin, bugün ise verimliliği çok yüksek 5 bine yakın traktör satmayı başardıklarını anlattı.

Yenileri gelecek

Türkiye’de verimin artırılabilmesi, ülkenin kazanması için çalışmalar yaptıklarını dile getiren Gökşin, "Türkiye’de her türlü toprağa göre traktörlerin üretilmesi için çalışacağız. Bununla da kalmayıp, çiftçinin ihtiyacına yönelik traktörler üretmeye çalışacağız" diye konuştu. Etkinlikte Erkunt’un havuç, pancar ve patates üreticilerine özel üretilen traktörlerinden alan çiftçilere ayrıca 500 YTL tutarında mazot hediye edildi.
Hürriyet

Hiç yorum yok:

traktör alacaksanız ya da yeni modeller hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız doğru adres. Firmaların satışa sunduğu yeni nesil traktörler ve özellikleri, resimleri, çeşitli bilgiler yer almakta

Arayın

Takipçiler

Arşiv