Traktörler hakkında bilgiler, traktör fiyatları, servisleri, bayiler, ikinci el, 2. el fiyatlar, satış, resimleri, yedek parça, Erkunt, Tafe, Tümosan, LS, Massey Ferguson

Son Haberler

Resimler

Traktör Fiyatları

New Holland

Ucuz Traktörler

Enter Traktör

Şahsuvaroğlu Bandırma'da Deutz ve Same Traktör Üretiyor

Grubun Türkiye distribütörü olan Şahsuvaroğlu A.Ş`nin pazarlama müdürü Ahmet Yenişehirli, AA muhabirine yaptığı açıklamada, firmalarının yıllardır İtalyan traktör, biçerdöver ve tarım ekipmanları üreticisi Same Deutz-Fahr grubunun Türkiye distribütörlüğünü yürüttüğünü söyledi.

Firma olarak grubun dünyadaki en iyi distribütörleri arasına girdiklerini vurgulayan Yenişehirli, ``Yıllardır sadece ithal ürün satışı yapıyoruz. Türkiye`de bir fabrika kurup traktör üretimine geçme planlarımızı bu yıl gerçekleştirdik. 2 yıl önce inşaatına başlanan Bandırma`daki fabrikamız, temmuz ayı sonunda üretime başladı`` dedi.

Yaklaşık 5 milyon avroluk yatırımla kurdukları fabrikalarının 10 bin 800 metre karesi üretim alanı, 3 bin 300 metre karesi yedek parça deposu ile birlikte toplam 140 bin metre kare alana sahip olduğunu ifade eden Yenişehirli, şunları kaydetti:

``Artık İtalyan grubun sahip olduğu Same ve Deutz traktörleri Bandırma`da da üretilecek. İlk etapta 50, 60 ve 70 beygir gücünde tek ve çift çeker traktörlerin üretimini yapacağız. Yıl sonunda 80 ve 90 beygir gücündeki traktörleri de üretmeye başlayacağız. Hedefimiz 3 yıl içinde, yani 2012 yılına kadar yılık üretimimizi 2 bin adete çıkarmak. Bu süre içinde Türkiye`deki pazar payımızı yüzde 10`a ulaştırmayı planlıyoruz. Fabrika olarak yılda 10 bin adet traktör üretebilme kapasitesine sahibiz. Önemli olan Türkiye`de taleplerin artması. Biz üretime hazırız.``
Yenişehirli, Türkiye şartlarına uygun özellikleri içeren, yüksek performans ve düşük yakıt tüketimine sahip traktör üreteceklerini, bu ürünlerinin çiftçilerden ilgi göreceğini söyledi.
Traktörlerin motor dahil olmak üzere bazı parçalarının yurt dışından geleceğini belirten Yenişehirli, ürünün birçok parçasının yerli olacağını, giderek yerli payını artırıp ülke ekonomisine katkı sağlayacaklarını bildirdi.
Yenişehirli, İtalyan grubu ile ihracat konusunda anlaşmalarının olduğunu ifade ederek, ``Bu doğrultuda bazı Avrupa ülkeleri ile Türk cumhuriyetleri, İran, Irak ve Suriye gibi birçok ülkeye ihraç edilecek. İhracat ile de ekonomiye büyük destek sağlamış olacağız. Halen yurt dışı görüşmelerimiz aralıksız sürüyor`` diye konuştu.
"ZAMAN"

Hiç yorum yok:

traktör alacaksanız ya da yeni modeller hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız doğru adres. Firmaların satışa sunduğu yeni nesil traktörler ve özellikleri, resimleri, çeşitli bilgiler yer almakta

Arayın

Takipçiler

Arşiv