Traktörler hakkında bilgiler, traktör fiyatları, servisleri, bayiler, ikinci el, 2. el fiyatlar, satış, resimleri, yedek parça, Erkunt, Tafe, Tümosan, LS, Massey Ferguson

Son Haberler

Resimler

Traktör Fiyatları

New Holland

Ucuz Traktörler

Enter Traktör

FAW 4 Modeli ile Türkiye Yollarına Çıkıyor


Komsan Otomotiv'in distribütörlüğünü üstlendiği FAW markalı 4 model mini ticari aracın, haziran ayında satışa sunulacağı bildirildi.
Komsan Otomotiv Üst Yöneticisi (CEO) Süheyl Baybalı, Altınsaray Otel'de düzenlediği basın toplantısında, Çin'in en köklü markalarından FAW Group Corporation'ın distribütörlüğünü üstlendiklerini söyledi.
Özellikle KOBİ'lerin ihtiyaçlarına çözüm getirecek Pick-Up CA 1024 V, Double Cap Pick-Up CA1024 VR, Mini Van CA 5024 A2 ile Mini Van CA 5024 A4 model ticari araçlarını haziran ayı başında pazara sunmaya hazırlandıklarını ifade eden Baybalı, ilk sevkiyatı bu ay içerisinde gerçekleştireceklerini kaydetti.
Baybalı, gelecek yıllarda binek ve diğer segmentlerdeki yeni modelleri de Türkiye'ye getireceklerini belirterek, şöyle devam etti:
Yazının devamını okumak için yazının başlığına ya da devamı butonuna tıklayınız...
''İlk etapta cazip fiyatlar ve tüketicinin beklentilerini tam olarak karşılayacak araçlar ile KOBİ'lerin ve küçük ölçekli esnaf profilinin ihtiyaçlarına cevap vermeyi hedefledik. Pazara sunacağımız pick-up ve mini van araçlarımız, kendi sınıfında güvenilir konstrüksiyonu, daha güçlü çevreci euro 4 motoru ve dış görünümü ile dikkat çekiyor. KOBİ'lerin yeni çözüm ortağı olacağına inandığımız bu araçlarımızın fiyatları 13 bin-15 bin 750 lira arasında değişecek. Şimdiden aldığımız siparişler doğrultusunda ilk etapta gelecek tüm araçlarımızı da sattık.''
Bu yıl 600-800, 2010 yılına kadar da 2 bin 500-3 bin araç satmayı hedeflediklerini dile getiren Baybalı, 2011 yılında FAW'ın A plus ve B segmenti ile orta sınıf MPV modellerini de Türkiye'ye getireceklerini anlattı.
Süheyl Baybalı, Çin'de 1953 yılında kurulan ve 1956 yılında ilk kamyon üretimini gerçekleştiren FAW Group Corporation'un bu ülkenin sektöründe yıllardır en büyük üreticilerinden birisi olduğunu vurgulayarak, şu bilgileri verdi:
''2009 yılı sonuçlarına göre 41,1 milyar dolar ciro elde eden ve 1 milyon 940 bin motorlu araç üreten FAW, dünyanın ilk 500 büyük firması arısında da 2008 yılı sonuçlarına göre 385. sırada yeraldı. 2010 yılında 2.4 milyon adet araç üretmeyi hedefleyen FAW, 1991 yılında Volkswagen, 2002 yılında Toyota ve 2003 yılında Mazda ile yaptığı işbirlikleri sonucunda üretim çeşitliliğini geliştirdi. FAW, kendi yatırımları, ortaklıkları ve 10 bin kişiye yakın personelin çalıştığı AR-GE merkezleri ile Çin'de toplam 10 ayrı fabrikada, 100 binin üzerindeki personeli ile otomobil, ağır, orta ve hafif ticari araç, mini araç, şehirlerarası otobüs, motor, aktarma organları ve ilgili yedek parçalar tasarlıyor, üretiyor.''
Komsan Otomotiv, ilk etapta Türkiye pazarına sunacağı mini araçlarını dün açılan Kayseri 5. Tarım ve Hayvancılık Fuarı'nda sergiliyor.
AA
Çinli FAW Türkiye’ye 13 bin liraya Geldi Avrupa Kapısı Yaptı
Otomotivde hızla büyüyen ve bugün dünyada en çok otomobil satılan ülke ünvanını alan Çin, kendi markaları ile Avrupa’ya Türkiye’den açılmaya devam ediyor.
Chery, Geely ve DFM’den sonra Türkiye’ye Komsan Otomotiv’in distribütörlüğünde giren FAW, ilk olarak hafif ticari modellerini 13 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sundu. Komsan Otomotiv CEO’su Süheyl Baybalı, Çinli FAW markasının Avrupa kapısını açabilecek batıdaki tek distribütör olarak faaliyetlerine başladıklarını belirterek, “FAW, binek otomobil modellerinde AB’de kullanılabilecek tip onaylarını aldıktan sonra Avrupa’ya Türkiye üzerinden açılacak” dedi.
Türkiye üs olacak
Baybalı, FAW hafif ticari araçlarının Türkiye’de satışa sunulmasıyla ilgili düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada, FAW’ın hedefinin batıya dönük olduğunu ve bu noktada Türkiye’nin önemli bir üs olacağını belirtti. Kendi segmentinde yüzde 50 pazar payı beklediklerini belirten Baybalı, “2011 yılında MPV platformu üzerinde dizayn edilmiş SUV ve CDV modellerle de Türkiye pazarında olacağız” dedi. FAW Uluslararası Satış ve Pazarlama Direktörü Mr. Qingxi Zhao ise “Türkiye’deki müşterilerimize Komsan Otomotiv işbirliğiyle iyi kalite ve iyi hizmet sunmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.
İlk aşamada 4 model
Çinli FAW’ın Türkiye distribütörlüğü için 2008 yılında girişimlere başladıklarını ve bu dönemde yetki belgesi imzaladıklarını belirterek, şöyle konuştu: “İlk aşamada 4 model olarak Türkiye pazarında yer alacağız. Satışa sunduğumuz hafif ticari araçlar kendi segmentindeki mevcut pazarı geliştirmeye çok açık. Mini ticari diye tabir ettiğimiz bu araçlarla ilgili bugün bilinen satışların çok daha üzerinde bir satış performansı yakalayabileceğimizi öngörüyoruz. Bu yıl 750 adet, gelecek yıl ise 1500 adet satış hedefimiz var.”
12 bin 990 TL’den başlıyor
Baybalı, Türkiye’de tek kabin Pick-Up, Çift Kabin Pick-Up, Panel Van ve City Van’dan oluşan 4 model ile pazarda yer alacak olan Komsan Otomotiv’in, bu araçları 12 bin 990 lira ile 15 bin 800 lira arasında değişecek fiyatlarla satışa sunulduğunu ifade etti.Komsan Otomotiv’in FAW ile 10 yıllık bir distribütörlük anlaşması olduğunu ifade eden Baybalı, FAW’ın bu anlaşmayla birlikte distribütör olarak anlaştığı en batıdaki ülkenin Türkiye olduğunu anlattı.
"AA"

Hiç yorum yok:

traktör alacaksanız ya da yeni modeller hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız doğru adres. Firmaların satışa sunduğu yeni nesil traktörler ve özellikleri, resimleri, çeşitli bilgiler yer almakta

Arayın

Takipçiler

Arşiv