Traktörler hakkında bilgiler, traktör fiyatları, servisleri, bayiler, ikinci el, 2. el fiyatlar, satış, resimleri, yedek parça, Erkunt, Tafe, Tümosan, LS, Massey Ferguson

Son Haberler

Resimler

Traktör Fiyatları

New Holland

Ucuz Traktörler

Enter Traktör

AHS Traktör Adı ile Yerli Traktör Üretiliyor.Anadolu Hidrolik Sanayi daha önce Karınca adı ile belden kırmalı ilk Türk malı bahçe traktörünü yapmış ve traktor.arabalari.net olarak bu haberi sizlerle paylaşmıştık. Karınca 30 modelinde Lombardini motorlar kullanılmakta idi şimdi ise Kubota motor kullanıyor.
Asıl önemli haber ise AHS Firmasının AHS RX 50 Turbo ,AHS RX 60 Turbo, AHS RX 75 4X4 Turbo ve AHS RX 90 4x4 Turbo model tamamen yerli traktör üretmeye başlamış olmasıdır.
Edinilen bilgilere göre şimdilik Yanmar motor ile donatılacak traktörlerde Perkins motorunda kullanılacağı şeklindedir.Firma zaten kamyon,otomobil ,traktörler için pekçok parça üretmektedir ve o parçaların monte edilmesi sonucu kendi traktörünü yapmış bulunmakta ve Arge çalışmaları nedeni ile devletten teşvik almaya hak kazanmış bulunmaktadır. Traktörleri daha geniş kapsamlı olarak diğer yazılarımızda tanıtacağız ama ilk olarak web sitelerine göre kısaca AHS'yi tanıyalım;
"ANADOLU HİDROLİK SANAYİ VE TİCARET
AHS, Anadolu Hidrolik Sanayi ve Ticaret 1975 yılında, Karaman’da Sn.Ahmet Şişmanoğlu tarafından kurulmuştur.Gelişen iş hacmi ve pazar ağının genişlemesi nedeniyle gerekli hammadde tedarikini zamanında sağlayabilmek amacı ile 1996 yılında Konya’ya taşınmıştır.
İlerleyen dönemlerde hidrolik sektörün de adından sıkça söz ettiren firma, teknik ekibini güçlendirerek OEM firmalarına tedarik rolünü üstlenmiştir. İlk kurulduğu yıllarda sadece hidrolik silindir üreten firma kısa zaman içerisinde araç ve ekipmanlara komple hidrolik çözüm sunan global bir firma kimliğine bürünmüştür.
İmalat teknolojisi konusunda Türkiye'nin lider firmalarından birisi olan Anadolu Hidrolik, tarım ve iş makineleri endüstri sektörü alanında çalışan ana sanayi firmalarının sistem ve ünite ihtiyacını karşılamaktadır. Firmamız Konya Organize Sanayi Bölgesinde olup modern CNC ve konvansiyonel tezgâhlardan oluşan bir makine parkına sahiptir. Yine üretim yelpazesine 2004 yılın da yapmış olduğu yeni bir hamle ile gelişmiş döküm parça çözümleri sunan modern dökümhanesini katmıştır.
Son olarak 2009 yılın da süspansiyon sitemlerin de en son üretim metotlarının uygulandığı ve sektöre gerek adet bazında gerekse kalite bakımından en yüksek hizmeti verecek AHS Rot-Rotil parçalarının üretimini kapsayan yatırımı ile devam etmiştir.
Bu kadar kısa sayılacak süreçte dinamik ve genç kadrosuyla dünya liderleri firmaları ile proje bazında antlaşmalar yapmıştır. Anadolu Hidrolik bugün itibarı ile traktör ve kamyonlar için aşağıda belirtilen ürünler de sektöre hizmet vermektedir.
1. HİDROLİK ÜNİTELER
Hidrolik Dişli Pompaları,Hidrolik Kontrol Valfleri,Hidrolik Silindirler,Traktör & Kamyon Hidrolik Direksiyon ve Sistemleri.
2. MOTOR ÜNİTELERİ
Kranklar,Bloklar,Kartel,Yağ Pompaları,Balanserler.
3. SÜSPANSİYON
Rot Başı, Rot Kolu, Rot Mili, Pitman Kolu, Rotilli Kol, Salıncak, Tork Kolu, V Kolu
ve Z Rot (Denge kolu)
4. KOMPLE ARAÇ
Traktör (% 100 yerli)
Yurdumuzun her bölgesinde kullanılmakta olan ürünlerimizin dünya da ise 4 kıtaya ihracatı yapılmakta ve büyük bir gururla Türkiye’mizi temsil etmektedir. Kalite ve uzmanlığı amaç edinen firmamız, ihracat kapasitesini artırıp gelişen Türkiye ekonomisine katkıda bulunmak, Sanayimizi yurt dışında en iyi şekilde temsil etmeyi hedeflemektedir.
Tüm bu faaliyetler firmamızın Konya Organize Sanayi Bölgesinde ki 55.000 metrekare alana yayılmış 17.000 metrekare kapalı alana sahip tesislerinde gerçekleşmektedir. 2010 yılı itibari ile firma cirosunun % 60’ı ihraç edilmektedir. Yine firma cirosunun % 4’lük bir kısmı AR&GE çalışmalarına ayrılmıştır.
Anadolu Hidrolik, yine mühendislik çalışmalarının bir ürünü olan MRP yazılımını bünyesinde başarı ile uygulamakta, gerekli maliyet kontrolleri ve iyileştirmeler, müşteri talep ve zamanında teslim periyotları hassas bir şekilde kontrol edilmektedir.
Firma içi üretim ve gerekli satın almalar TS 16949 normlarına uygun olarak yapılmaktadır. 200’ü aşan çalışanıyla, firmamız yürütülen verimlilik ve çevre bilinci çalışmaları ve küreselleşen rekabet ortamında, ortak tasarımcı seviyelerine erişecek yeni projeler ve yatırımları ile büyümesini ve verimlilik düzeyini yükselterek pazardaki kalıcılığını sürdürecektir."
"Adolu Hidrolik Sanayi Web Sitesi"

Hiç yorum yok:

traktör alacaksanız ya da yeni modeller hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız doğru adres. Firmaların satışa sunduğu yeni nesil traktörler ve özellikleri, resimleri, çeşitli bilgiler yer almakta

Arayın

Takipçiler

Arşiv